asls BLOG facultate
Cămin, chirie, rude?
De-a lungul celor 3 ani de studenție am reușit să stau atât în chirie, cât și în cămin, și chiar și la neamuri, mai putin la camine private. Cel mai important lucru pe care l-am învățat este că avem cu toții pretenții diferite și că ce unuia îi place, mie-mi poate displace total. De aceea nu este de foarte mare ajutor să iei o hotărâre pe baza impresiile celor din jur.
Voi prezenta în mare care sunt condițiile în fiecare dintre spații locuite, așa cum le-am simțit eu: (more…)


Anul trecut am avut norocul să fiu voluntar la Evensys pentru
De vreo lună încoace sunt fericita posesoare a unui e-book reader Kindle și sunt mai zen decât înainte cu 200%. Am primit destule comentarii că dacă am tabletă, e snobism am și e-book reader, că prea multă nișare strică. Asta-i ca aia că de ce să-ți iei mp3 player dacă ai muzică pe telefon. Să vă zic și de ce sunt acest obiect mă facă așa fericită și zen: