Mai ai chef și de master?

Probabil că mulți absolvenți de facultate (ciclu de licență) s-au întrebat dacă mai are rost să se înscrie și la masterat după. Mai ales dacă se numără printre norocoșii care au reușit să se angajeze imediat după absolvire. Parcă vrei o pauză de-un an, parcă ți se pare că nu mai ai timp și de asta, parcă ți-e bine cu jobul pe care-l ai doar cu licența. (more…)

Ne-poveștile din jurul nostru

Mă vede de la distanță și mă măsoară din cap până în picioare. Nu contează dacă am tocuri sau pantofi bărbătești, fustă sau blugi. Când mă apropii mă privește și mai atent și-și mișcă puțin buzele. Apogeul ajunge când scoate pe gură “ce faci, gagica?/singurică, frumoaso?” sau doar simple fluierături. (more…)

After-Webstock2014

Pentru impresii generale, vă recomand să urmăriți pe twitter părerile tuturor. E amuzant cum mereu spunem că pe twitter nu se întâmplă nimic, însă la conferințe mereu ne întoarcem pe platformă să comentăm de una alta. (more…)

Plutesc de la birou în concediu

La câțiva pași de biroul meu, pe strada Academiei, la nr.13 este o galerie de artă la care merg uneori în pauzele de masă, îi spune Elite Art Gallery. Până acum, am prins două expoziții de pictură și grafică, ambele colecții care reuneau diferiți artiști cu același subiect: (more…)

Masterat de Social Media & Marketing Online

Despre alegerea să da sau să nu master anul acesta a fost o mare dezbatere pentru mine primăvară-vară asta. Însă acum să scriu despre cum am ajuns să dau la Masteratul de Social Media și Marketing Online.

După 3 ani de FLLS și aflat prea multe informații administrative legate de Universitatea din București, lucruri cu totul care mă enervau când vedeam cât de mult încurcă, am zis că trebuie să plec la altă universitate. Și am auzit eu că la SNSPA curge lapte și miere și că acolo e raiul pe pământ în ceea ce privește condițiile pentru studenți. (more…)