Sunt bine cu mine

și ceilalți par să nu înțeleagă acest lucru. Ceilalți – familie, câțiva prieteni, multe cunoștințe. Le e și greu când sunt în umbra exemplului soră’mii care la vârsta mea își planifica nunta. Mai mai că-mi zice și bunică-mea că atunci când eram în liceu eram mai “zburdalnică” și că ar trebui să-mi găsesc pe cineva. (more…)

O întâlnire de succes în 3 pași cu Simona Mocanu

O știți pe Simona sigur. Dacă n-o știți încă, dați click pe numele ei și citiți-o. Mno, draga de ea, ca o bună prietenă, se gândi să facă o faptă bună pentru draga de mine, cu ocazia acestor sărbători ultra-importante pentru îndrăgostiți. Nu-i încă Valentine’s și cu atât mai pușin Dragobete, dar e bine să fii pregătit din timp. Așa că m-a scos în oraș în mijlocul săptămânii. (more…)

Primele semne ale maturizării

Don’t grow, it’s a trap!

Chiar este? Sau doar suntem prea comozi pentru a ne asuma câteva responsabilități? Pentru că una-i să porți mereu în suflet fericirea aceea de copil și alta e să te bazezi mereu pe ceilalți pentru cele mai mici nimicuri. Well, eu o văd ca pe o evoluție umană în viața oricui, ajungem cu toții la that moment. Sigur că e un șoc când realizezi ce se întâmplă, însă reușești să găsești și beneficii de foarte multe ori. (more…)

No more.

Sometimes I just wanna give up everything. I really don’t know why I’m so fucking stupid to even try changing something when all the others just think of themselves and their personal benefit. I forget about me and I give Read more…

Când m-apucă plânsul #1

Sad as Bart Nu am probleme la mansardă, nu plâng chiar fără motiv :)) Doar că de la un timp încoace tot plâng la reclame – ah, cum a fost perioada de la Crăciun cu toate reclamele alea cute!  Trebuie să pun undeva toate clipurile și piesele astea pe care le găsesc, așa că am să încerc să le trec aici, periodic. (more…)